ČR, Slovensko a Maďarsko uvolní svůj agroobchod

Liberalizaci zahraničního obchodu se zemědělskými produkty mezi ČR, Slovenskem a Maďarskem lze očekávat nejpozději na začátku příštího roku. Po dnešním jednání ministrů zemědělství zemí Středoevropské dohody o volném obchodu (CEFTA) to na tiskové konferenci uvedla ředitelka odboru mezinárodního obchodu českého ministerstva zemědělství Martina Haverová. Dodržení termínu podmínila hladkým průběhem schvalovacího procesu dvoustranných smluv, na jejichž základě by tyto země obchod se zemědělskými produkty uvolnily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Značnou pokročilost česko-slovenských, slovensko-maďarských a maďarsko-českých dvoustranných jednání o uvolnění vzájemného obchodu zemědělskými produkty potvrdili rovněž představitelé ministerstev zemědělství Slovenska a Maďarska. K přípravě dvoustranných dohod přistoupily Slovensko, Maďarsko a ČR vzhledem k neochotě zbývajících členů uskupení k otevření vlastního zemědělského trhu.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme