ČR stahuje několik žádostí o přechodná období

Česká republika stáhne několik žádostí o přechodná období. Některá dosud považovala za nezbytná pro lehčí přechod země k evropským zákonům. Česko stejně jako další kandidáti na vstup do unie věří, že to usnadní složitá jednání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zrušení přechodných období bude mimo jiné znamenat, že v okamžiku vstupu do unie budeme mít stejné daňové sazby za telefonování a pohonné hmoty a také úplně liberalizovaný trh s elektřinou. Jak uvedl pro Českou televizi náš hlavní vyjednavač s Evropskou unií Pavel Telička, některé žádosti se přežily. Například název „tuzemský rum“ se stejně podle našich zákonů od 1.1. 2003 nesmí používat a nový energetický zákon liberalizuje trh s elektřinou stejně jako Evropská unie.

Jak uvedl Telička, počet žádostí o zrušení přechodných období nejspíš není konečný. Některé naše zájmy ještě máme ve hře, a tak bychom si žádosti o přechodná období měli šetřit.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme