ČR stahuje několik žádostí o přechodná období

Česká republika stáhne několik žádostí o přechodná období. Některá dosud považovala za nezbytná pro lehčí přechod země k evropským zákonům. Česko stejně jako další kandidáti na vstup do unie věří, že to usnadní složitá jednání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zrušení přechodných období bude mimo jiné znamenat, že v okamžiku vstupu do unie budeme mít stejné daňové sazby za telefonování a pohonné hmoty a také úplně liberalizovaný trh s elektřinou. Jak uvedl pro Českou televizi náš hlavní vyjednavač s Evropskou unií Pavel Telička, některé žádosti se přežily. Například název „tuzemský rum“ se stejně podle našich zákonů od 1.1. 2003 nesmí používat a nový energetický zákon liberalizuje trh s elektřinou stejně jako Evropská unie.

Jak uvedl Telička, počet žádostí o zrušení přechodných období nejspíš není konečný. Některé naše zájmy ještě máme ve hře, a tak bychom si žádosti o přechodná období měli šetřit.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme