ČSOB chce odškodnění od podvádějících dealerů

Pražský městský soud by měl mít od dnešního dne na stole žalobu na dva bývalé pracovníky ČSOB. Ty státní zastupitelství viní z toho, že riskantními obchody s dluhopisy na účet banky způsobili svému finančnímu ústavu škodu téměř za dvě a půl miliardy korun. Tím se měli dopustit porušování povinnosti při správě cizího majetku. Původně byli Čech a Čechoameričan obžalováni z podvodu, takže jim hrozil trest až 12 let odnětí svobody. Později ale státní zástupce obvinění překvalifikoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČSOB | Foto: Jan Rosenauer

ČSOB bude u soudu žádat po vinících náhradu škody. Mluvčí Pavel Hejzlar potvrdil, že se ztrátou z hazardních obchodů obniněných se banka vyrovnala už v roce 2000. "Neoprávněná transakce, kterou prováděli dva naši dealeři v roce 2000, kteří obchodovali s vládními obligacemi, byla v témže roce ihned uzavřena a přes tuto nepříjemnou záležitost banka v roce 2000 vytvořila čistý zisk ve výši přes 4 miliardy Kč."

V tomto případě může soud uložit tresty od dvou do osmi let. Dozorový státní zástupce v této kauze z Vrchního státního zastupitelství v Praze Radiožurnálu potvrdil, že obžalobu už soudu předal.

Markéta Kaclová, Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme