ČSOB prohrála první kolo sporu o IPB Pojišťovnu

Krajský obchodní soud v Praze zamítl požadavek Československé obchodní banky na to, aby společnost Cetus nemohla nakládat s akciemi IPB Pojišťovny ve svém vlastnictví. Ve večerním zpravodajství o tom dnes informovala televize Prima a připomněla, že společnosti Cetus a Domeana se přou s ČSOB o to, komu pojišťovna patří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spor o vlastnictví IPB Pojišťovny začal v červenci letošního roku poté, co její většinový vlastník, společnost Domeana, odstoupila od smlouvy s ČSOB. Banka chtěla pojišťovnu koupit, ale ve stanoveném termínu za ní nezaplatila. Přesto dál vystupovala jako vlastník pojišťovny a na firmu Cetus podala návrh na předběžné opatření. Cetusu by tak zabránila vykonávat práva akcionáře nejen v IPB Pojišťovně, ale také v Českomoravském penzijním fondu, uvedla Prima. Právní zástupkyně společnosti Cetus Daniela Jablonská Primě sdělila, že společnost Cetus je v důsledku rozhodnutí soudu oprávněna nakládat s akciemi v obou společnostech, tzn. v IPB Pojišťovně a Českomoravském penzijním fondu, a dále vykonávat v plném rozsahu práva akcionáře.

"ČSOB použije další právní kroky, protože je přesvědčena, že právo je na její straně," řekl televizi mluvčí ČSOB Jan Stolár. Banka se proti rozhodnutí soudu odvolá, dodala Prima. ČNB uvalila na IPB nucenou správu v pátek 16. června a následující pondělí převzala ČSOB po dohodě s nuceným správcem, ČNB a vládou nad IPB kontrolu. ČSOB převzala veškerá aktiva a pasíva banky s odkladem platby, a klienti IPB se tak stali klienty ČSOB.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme