ČSOB si stěžuje na žalobce kvůli případu České pivo

Československá obchodní banka podala stížnost na žalobce Ladislava Letka, který vyšetřuje jednu z kauz zkrachovalé IPB. Podle ČSOB vyšetřování spěje k tomu, že bude stíhání podezřelých zastaveno, čímž by banka přišla o možnost odškodnění za ztrátu národního klenotu, společnosti České pivo. Ta držela akcie českých pivovarů Plzeňský Prazdroj, Radegast a Velkopopovický Kozel.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČSOB

ČSOB | Foto: Marián Vojtek

Celá operace úzce souvisela s privatizací Investiční a Poštovní banky. Menšinový státní podíl v ní získala japonská skupina Nomura a akcie pivovarů prodala africkému pivovarnickému gigantu za 24 miliard korun.

"V těchto dnech dáváme podnět k Vrchnímu a Nejvyššímu státnímu zastupitelství, aby rozhodla o případné podjatosti a aby provedla prošetření celé záležitosti a zákonnosti postupu. Rovněž o tom informujeme stížností ministra spravedlnosti," řekla Rádiu Česko právní zmocněnkyně ČSOB Hana Marvanová.

Pokud by bylo stíhání podezřelých bankéřů skutečně zastaveno, ČSOB by zřejmě ztratila šanci na 24 miliard, které za České pivo požaduje. A to nechce v žádném případě připustit. Žalobce pražského Vrchního státního zastupitelství Ladislav Letko si podle informací Českého rozhlasu vyžádal od policie celý spis k prostudování.

"Vykonávám dozor, vykonávám ho od počátku prosince v této věci. Jak všichni vědí, je to věc nesmírně náročná, složitá a hlavně materiálově obsáhlá, takže se tím prokousávám a toť pro tuto chvíli všechno. Tvrzení někoho o tom, že by se to mělo zastavovat, je v tuto chvíli z mého hlediska předčasné," reagoval Letko na informace o možném zastavení stíhání bankéřů i argumenty Československé obchodní banky.

Další podrobnosti o případu si můžete přečíst na webových stránkách Rádia Česko.

Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme