ČSOB vyhrála arbitráž ve sporu o pohledávky po bývalé IPB

Další arbitráž mezi ministerstvem financí a ČSOB je u konce. Vyhrála ji banka. Rozhodl o tom Rozhodčí soud při Hospodářské komoře. Spor se týkal pohledávek za společnostmi Detax a Autex centrum, které jsou dědictvím po bývalé IPB.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČSOB | Foto: Marián Vojtek

Několik desítek milionů korun - takový je objem pohledávek za oběma společnostmi. Konkrétně šlo o pohledávky bývalé IPB, které byly postoupeny České konsolidační agentuře v rámci sanace tohoto bankovního domu. Ministerstvo financí již vedlo spor ve větším množství pohledávek. "Ovšem Rozhodčí soud dává v drtivé většině za pravdu ČSOB," řekl mluvčí ČSOB Ivo Měšťánek.

Ministerstvo financí je připravené rozhodnutí soudu respektovat. Podle resortu ale nejde o nic mimořádného. V případě pochybností o pohledávkách rozhoduje prostě soud, řekl Radek Šnábl z ministerstva financí. "To je pouze arbitráž, kde se pouze říká: Ano, IPB měla v knihách položku a,b,c,d až z a ta pohledávka buď existovala nebo neexistovala a není o tom další spor."

ČSOB už proti ministerstvu vyhrála devět sporů, v jednom naopak dostal za pravdu resort. Vedle toho se ale ještě na mezinárodní úrovni řeší kauza zkrachovalé společnosti J. Ring. U jejích pohledávek měla ale podle ministerstva sama ČSOB přispět k tomu, že už neexistují.

Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme