ČSSD a Altner se přou, zda je Krtička věřitel či dlužník strany

ČSSD a Advokát Zdeněk Altner se přou, jestli je královéhradecký podnikatel Jaroslav Krtička věřitelem nebo dlužníkem sociální demokracie. Altner, který po straně vymáhá téměř 20 miliard korun za to, že jí pomohl vysoudit Lidový dům, dnes představil novinářům Krtičkova právního zástupce Jaroslava Čapka. Ten tvrdí, že ČSSD jeho klientovi dluží téměř devět milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Altner, Jaroslav Čapek | Zdroj: ČTK

Krtička podle Čapka vymáhá miliony po ČSSD za rekonstrukční práce na kulturním domě Střelnice v Hradci Králové a připojí se ke konkurzu na majetek sociální demokracie.

"V tomto kulturním domě pan Krtička provedl rozsáhlé stavební úpravy a opravy a samozřejmě je jeho právo požadovat po vlastníkovi nemovitosti, kterou tím pádem zhodnotil, aby na základě uzavřené dohody mu bylo zaplaceno," uvedl Čapek.

Ústřední manažer ČSSD Jiří Havlíček ale naopak řekl, že Krtička dluží sociální demokracii na nájemném zhruba milion korun. "My to vyjádření považujeme za absolutně absurdní. Pan Krtička je naším nájemcem v kulturním domě Střelnice a dluží nám od roku 2004 nezaplacené nájemné, o které se s ním soudíme," reagoval Havlíček.

Návrh na konkurz na majetek sociální demokracie podal Altner v lednu u Městského soudu v Praze. Novinářům dnes také ukázal třístránkové trestní oznámení na předsedu ČSSD Jiřího Paroubka a další osoby, které se podle něj podílely na záměrném zkreslení majetku nejsilnější opoziční strany.

Martin Hromádka, Ota Nehasil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme