ČSSD a ANO čeká další kolo jednání o možné vládě, problémem mohou být daně

ČSSD a hnutí ANO se dnes znovu pokusí domluvit na možné budoucí vládě. Strany se liší hlavně v přístupu k daním. ANO je na rozdíl od sociálních demokratů zvyšovat nechce. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka ale namítá, že ANO nenabízí recept, jak peníze do státního rozpočtu dostat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zprava předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, místopředseda strany Lubomír Zaorálek a předseda hnutí ANO Andrej Babiš po dnešní schůzce v Průhonicích u Prahy | Zdroj: ČTK

„Není možné si představovat, že budeme stavět dům od střechy, my potřebujeme vybudovat pevné základy příští vlády, financování státního rozpočtu v příštích letech. Mě mrzí, že hnutí ANO nepřišlo s žádným konkrétním návrhem, jak zlepšit příjmy státu,“ řekl Sobotka.

ANO ale trvá na tom, že zvyšování daní je až poslední možnost.

„Měli jsme to v programu, slíbili jsme to našim voličům. Veřejnost od nás čeká, že začneme od sebe, že začneme šetřit, že zacpeme díry, kterými utíkají peníze, že zamezíme tomu, aby se tady kradlo a potom, až uděláme všechny tyto kroky, tak se bavme o tom, jestli nám to stačí nebo je potřeba zvýšit daně,“ prohlásil předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek.

Hnutí ANO kategoricky odmítá především větší zatížení firem. Faltýnek i přes to věří, že se obě strany mohou dohodnout. Místopředsedkyně hnutí Věra Jourová tvrdí, že mají řadu společných programových priorit. Připomněla snahu obou stran o přijetí novely zákona o veřejných zakázkách a služebního zákona.

Igor Maňour, Lucie Husárová 1, Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme