ČSSD, ANO a KDU-ČSL budou zřejmě znovu jednat o rozdělení ministerstev

Předsedové ČSSD, ANO a KDU-ČSL dnes nejspíš budou znovu jednat o rozdělení ministerstev. Musí vyřešit hlavně požadavek lidovců na ministerstvo zemědělství. Podle předsedy ČSSD a pravděpodobného budoucího premiéra Bohuslava Sobotky jsou zatím ve hře dvě varianty, jak ministerstva rozdělit. Sobotka věří, že s šéfy ANO a KDU-ČSL nakonec dohodne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva předsedové ČSSD Bohuslav Sobotka, hnutí ANO Andrej Babiš a KDU-ČSL Pavel Bělobrádek | Zdroj: ČTK

„Udržení koaliční vlády, která má jasnou většinu ve sněmovně, pokládám za důležitou hodnotu. Pokládal bych za paradoxní a možná i absurdní, pokud by poté, kdy se nám povedla programová shoda a je vytvořen programový základ budoucí koalice, jednání ztroskotala na takové věci, jako je zastoupení jednotlivých stran v příští vládě,“ říká Sobotka.

Podle prvního návrhu by sociální demokracie měla mít osm ministerstev, ANO sedm a KDU-ČSL dvě. Lidovci s tím ale nesouhlasí a chtějí tři ministerská křesla. Jedním z nich by mělo být zemědělství, s tím ale nesouhlasí ANO.

V nové vládě by mohlo být znovu i ministerstvo pro lidská práva. Připustil to Sobotka. Vznik tohoto úřadu ale závisí i na tom, kolik nakonec bude ministerstev.

O programové části koaliční smlouvy dnes bude jednat předsednictvo a následně výbor hnutí ANO. ČSSD a KDU-ČSL už smlouvu schválily.

Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme