ČSSD bude interpelovat vicepremiéra Jiřího Čunka

Sociální demokracie bude dnes interpelovat vicepremiéra Jiřího Čunka. Poslanci budou požadovat hlavně vysvětlení, kde Čunek získal ještě jako vsetínský starosta půl milionu korun, které si uložil na svůj účet. O penězích se spekuluje, že by mohlo jít o úplatek. Policie už také požádala Senát, aby zbavil šéfa lidovců imunity. Podle ČSSD přišel Čunek už s tolika variantami, že je potřeba celou věc pořádně vysvětlit. Jiří Čunek nemá z interpelací obavy. Poslanci podle něj pochopí, že jde o nehorázné nařčení a ryze politickou konspiraci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Čunek | Foto: Zlínský kraj

Podle ČSSD přišel Čunek už s tolika variantami, že je potřeba celou věc pořádně vysvětlit. "My budeme chtít důkladně vysvětlit postupně ty různé veřejné výroky, které pan Čunek zatím do médií udělal. Bude to poprvé, kdy pan Čunek dostane šanci o té záležitosti hovořit na parlamentní půdě. My věříme, že ji bezezbytku využije k tomu, aby dejme tomu předložil ty nové informace, aby informoval kolegy poslance a poslankyně napříč politickým spektrem, jak se věci mají, a dává mu to docela dobrou šanci, aby vysvětlit celou situaci," řekl Českému rozhlasu předseda poslaneckého klubu ČSSD Michal Hašek.

Jiří Čunek je přesvědčen, že poslanci jeho situaci chápou. Na své dotazy podle něj ale mají právo. "Oni sami zažili a ví, že to kritizuji, co je to naprosto nehorázné a nespravedlivé nařčení, ono anonymní udání a podobně, kdy se tyto instituty zneužívají politicky. Takže já jsem přesvědčen, že oni mi rozumí a nechápou to jinak, než že to je ryze účelová politická záležitost," říká Čunek.

Kauza Čunkovy údajné korupce se možná dostane i přímo na schůzi Poslanecké sněmovny. ČSSD ji chce zařadit na program mimořádného jednání 7. února.

Veronika Malá, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme