ČSSD by po volbách dala přednost středolevé vládě, s komunisty nepočítá

Po případném vítězství ve volbách ČSSD s komunisty do vlády nepočítá, zopakoval dnes v televizi Prima předseda sociálních demokratů Jiří Paroubek. Upřednostnil by vládu středo-levou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Foto: Marián Vojtek

„To znamená vytvořené s těmi středovými politickými subjekty. Tak to prostě je. Jako druhé řešení vidím možnost menšinové vlády. S komunistickou stranou do vlády nepočítám. To říkám zcela otevřeně. Protože prostě komunisté k vládnutí nedozráli,“ prohlásil Paroubek.

Zdůraznil, že ve hře jsou v těchto volbách nové pravo-středové strany. Pokud proniknou do parlamentu, jsou podle něj vážnou hrozbou pro levici.

Předseda KSČM vyjádřil na Primě obavu, že po volbách vznikne velká koalice ODS a ČSSD.

„Když poslouchám pana předsedu Paroubka tak je evidentní, že on by asi za nejstabilnější považoval velkou koalici. Mám obavu, že to tak skutečně dopadne, protože zatím ty dohody tak vypadají - navenek se hádáte s ODS a jinak s nimi spolupracujete. Řekl bych nadmíru," uvedl.

Tereza Bartůňková, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme