ČSSD chce u ÚS napadnout způsob schvalování reforem

Sociální demokracie chce podat stížnost k Ústavnímu soudu proti schváleným vládním reformám. Dnes prozradí podrobnosti. ČSSD tak bude pokračovat ve svém odporu proti zákonům, které se v parlamentu snažila zastavit několikadenní obstrukční debatou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Sobotka (ČSSD) | Foto: Filip Jandourek

Sociální demokracie si chce stěžovat na to, že reformní vládní zákony prošly parlamentem jako jeden balík. Schvalovaly se tak změny vyplácení důchodů, sociálních dávek i legální možnost připlácet si za nadstandardní zdravotnické ošetření.

„Ještě u některých návrhů se zvažuje, jaká je šance na úspěch. Ta šíře může být užší nebo může být širší a může jich být a také si myslím, že jich bude více. Nebude to jedno podání, mělo by to být odděleno, aby Ústavní soud to také mohl snázeji projednávat,“ potvrdil předseda Senátu z ČSSD Milan Štech.

I přes neplodnou debatu, která kvůli obstrukcím trvala několik dní, neměli poslanci podle mínění ČSSD dostatečnou možnost se ke změnám zákonů vyjádřit. O zrušení možnosti připlácet si u lékařů za nadstandard se sociální demokraté už pokusili jiným návrhem k Ústavnímu soudu.

Lenka Šumová, Martina Spěváčková, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme