ČSSD chce v Senátu změnit návrh zákona o zdanění hazardu

Sociální demokraté chtějí v Senátu změnit návrh loterijního zákona. Především jim jde o část, která nechává loterijním firmám možnost rozhodovat o tom, kam půjde třetina z povinných odvodů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Urban | Foto: Tomáš Adamec

„V Senátu to sociální demokracie upraví tak, aby byl podporován sport a aby firmy nemohly rozhodovat o tom, kam ty peníze budou směřovány, ale aby šly přímo obcím,“ řekl ve 20 minutách Radiožurnálu poslanec za ČSSD Milan Urban.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslanec za ČSSD Milan Urban v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu

„Ten zákon je hlavně daňovým zákonem, který výrazným způsobem mění parametry v záležitosti, která souvisí s dopady na občany v České republice. My pro ten zákon nebudeme hlasovat a určitě se budeme snažit posunout účinnost toho zákona někam za hranici roku 2014,“ dodal Urban.

Způsob rozdělování peněz z hazardu rozhádal i vládní koalici. Ta se původně dohodla, že si peníze rozdělí jen stát a obce. Návrh, který prošel i s podporou hlasů ODS a Věcí veřejných, ale nakonec třetinu daňového výtěžku ponechává loterijním společnostem s tím, že jej podle vlastního uvážení rozdělí na charitu.

Podle ministra financí Miroslava Kalouska z TOP 09 tak ve sněmovně vyhrála sázková lobby.

Igor Maňour, Štěpánka Čechová, Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme