ČSSD chtěla ve sněmovně mluvit o škrtech, koalice to zamítla

Jednání sněmovny blokovaly dohady poslanců o podobu programu schůze. Téměř dvě hodiny se levice snažila prosadit, aby k naplánovaným bodům vláda přidala vysvětlení rozpočtových škrtů a svého postoje k dnešní stávce odborářů. Koaliční poslanci jí ale tuto možnost nedali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Druhá schůze Poslanecké sněmovny | Foto: Tomáš Adamec

Zamítnutí diskuze o snižování platů ve veřejné sféře či hrozbě odchodů lékařů z nemocnic nebylo jediným důvodem, proč sociální demokraté a komunisté pro program zářijové schůze sněmovny ruce nezvedli.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednání sněmovny sledovala reportérka Martina Spěváčková

„Vládní koalice v programu udělala velký nepořádek a naše body posunula až někam dozadu. Opět se potvrzuje, že vládní koalice se bojí přímé volby prezidenta, protož náš návrh byl odsunut jinými vládními body,“ vysvětlil nespokojenost sociálních demokratů jejich úřadující místopředseda Bohuslav Sobotka.

Šéf poslanců ODS Petr Tluchoř ale sociální demokraty podezírá ze snahy svézt se na vlně protestů na ulicích.

„Program téměř ve stejné podobě podpořila sociální demokracie i komunisté na organizačním výboru, tak já nemohu jinak, než to označit za zdržování,“ podotkl Tluchoř.

Do konce týdne by měli poslanci zvládnout téměř devadesátibodový program, ve kterém by měli projednat na tři desítky zákonů.

Martin Hromádka, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme