Užší vedení ČSSD je v domácí izolaci. Zástupce strany čekají testy na covid-19

Grémium ČSSD je v dobrovolné karanténě po čtvrtečním jednání, kterého se účastnil ministr zemědělství Miroslav Toman. Test u něho prokázal nákazu koronavirem. Členy grémia jsou další ministři včetně předsedy strany a ministra vnitra Jana Hamáčka a také předseda sněmovního klubu sociálních demokratů Jan Chvojka.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zemědělství Miroslav Toman sice není členem užšího vedení strany, jednání se však účastnil | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Byl jsem na čtvrtečním grémiu, jsem v karanténě a zítra jdu na test,“ napsal Chvojka. V úterý se ve sněmovně odehraje schůze, na které budou poslanci jednat například o poskytnutí příspěvku 5000 korun důchodcům. V pondělí se také uskuteční schůze vlády, ministři ale už několik týdnů jednají online ze svých kanceláří či domovů.

První případ koronaviru ve vládě. Pozitivní test na covid-19 měl ministr zemědělství Toman

Číst článek

Mluvčí ČSSD Eva Gregorová uvedla, že všichni, kdo se jednání užšího vedení strany zúčastnili, jsou v dobrovolné karanténě a v úterý půjdou na test.

Hamáček rádiu Impuls řekl, že nikomu z členů grémia špatně není. „Ráno jsme absolvovali po internetu koaliční radu, všichni pracují. Cítím se dobře, žádné symptomy nemám,“ uvedl. Sociální demokraté se chovají podle doporučení lékařů, dodal. „Bylo nám řečeno, jakkoliv byly dodrženy všechny potřebné záležitosti, že bude lepší zůstat v karanténě a absolvovat test,“ uvedl.

Členy grémia ČSSD jsou kromě Hamáčka ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, ministr zahraničí Tomáš Petříček, kteří již v minulosti byli v domácí izolaci, dále poslanci Roman Onderka, Ondřej Veselý, starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda, končící senátor Milan Štěch, za senátory Petr Vícha a Roman Váňa jako předseda Ústřední kontrolní komise ČSSD. Toman součástí nejužšího vedení strany není, stejně jako ministr kultury Lubomír Zaorálek, jednání se ale účastnili. Separátně pak spolu mluvili o ekologické katastrofě na řece Bečvě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme