ČSSD: Kvůli kauze CASA by měl odstoupit ministr financí Kalousek

Jak tvrdí podplukovník a pilot Karel Daňhel, který zpracovával pro generální štáb stanoviska k nákupu letounů, nákup armádních letadel CASA provázely tlaky ze strany ministerstva obrany. Sociální demokraté prohlásili, že už není možné další fakta, která se v kauze nákupu letadel objevují, ignorovat. Kromě důkladného prošětření požadují i odstoupení Miroslava Kalouska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

TK TOP 09, která představila své kandidáty na hejtmany pro krajské volby 2012, Miroslav Kalousek | Foto: Filip Jandourek

Podle plukovníka a pilota Karla Daňhela vyvíjel tehdejší náměstek ministryně obrany Vlasty Parkanové Martin Barták nátlak, aby armáda nakonec pořídila právě letouny CASA.

ČSSD proto požaduje, aby se celá kauza důkladně vyšetřila. Zároveň by měl podle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky kvůli kauze odstoupit ministr financí Miroslav Kalousek.

„Není možné, aby předseda vlády toleroval fakt, že ministr financí tady již delší dobu velmi intenzivně slovně útočí na práci policie ve vyšetřování kauzy CASA, kde přirozeně Miroslav Kalousek jako ministr financí, který v té době seděl ve vládě, může být v určitém střetu zájmů,“ řekl Radiožurnálu Bohuslav Sobotka.

Svědek v kauze CASA ukázal na exnáměstka MO Bartáka. A začaly mu problémy

Číst článek

Petr Medek, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme