ČSSD prodá společnosti Finep Lannův palác. Strana se tak chce zbavit dluhů

Sociální demokracie prodá za 201 milionů korun Lannův palác v centru Prahy dosavadnímu nájemci, kterým je společnost Finep. V pondělí to sdělila mluvčí ČSSD Jitka Pavlíková. Bývalé vládní straně, která od loňských voleb chybí ve sněmovně, prodej podle ní umožní splatit v srpnu drtivou většinu dluhu. Na prodej upozornil server Novinky.cz.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lannův palác

Lannův palác | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

O úmyslu sociální demokracie prodat budovu v sousedství stranického sídla Lidového domu se hovoří od jara. „Dohodli jsme se na prodeji, a to se současným nájemcem. Předpokládáme tedy, že ke splacení drtivé většiny dluhu strany dojde v průběhu měsíce srpna,“ sdělila Pavlíková.

Server Seznam Zprávy v březnu napsal, že ČSSD se chce chystaným prodejem zbavit dluhů z minulosti, které podle předsedy strany Michala Šmardy straně znemožňují jakoukoliv politickou činnost.

Na kontokorentním účtu u Fiobanky měla ČSSD v té době závazky přes 200 milionů korun. „Znamená to možnost uhradit prakticky celý dluh u společnosti Fio. Tím ČSSD ušetří přibližně 1,5 milionu korun měsíčně,“ sdělil k prodeji Lannova paláce Šmarda.

Finanční zprávy politických stran: největší přebytky má hnutí ANO, sociální demokraté loni prodělali

Číst článek

ČSSD loni se ziskem 4,65 procenta hlasů nepřekročila poprvé za dobu samostatné ČR zákonnou pětiprocentní hranici pro vstup do sněmovny. Pro stranu to znamenalo po sérii volebních neúspěchů další propad příjmů od státu.

Šmarda si stanovil řešení špatné ekonomické situace strany jako jeden z hlavních cílů. ČSSD vedle prodeje Lannova paláce také snížila počet zaměstnanců.

Lannův palác je stavba v novogotickém stylu na rohu Hybernské a Havlíčkovy ulice v Praze naproti budově Masarykova nádraží. Je chráněn jako kulturní památka. Základní kámen byl položen v roce 1857 a celá stavba poté dokončena v roce 1859, uvádí na svém webu Finep, který v budově sídlí.

Společnost před sedmi lety budovu zrekonstruovala, přičemž do opravy se podle tehdejších informací zavázala dát 75 milionů korun ze svého. Palác si tehdy pronajala na 25 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme