ČSSD nepůjde podle Haška do koalice se žádnou vládní stranou

ČSSD v případě pádu vlády nechystá koalici se žádnou ze stávajících vládních stran. První místopředseda ČSSD Michal Hašek tak ve Dvaceti minutách Radiožurnálu popřel domněnky o tom, že sociální demokraté směřují ke spolupráci s Věcmi veřejnými.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Brně probíhá 36. sjezd ČSSD, Michal Hašek | Foto: Filip Jandourek

„Já jsem jak před sjezdem na krajských konferencích, tak na samotném sjezdu jasně řekl, že si neumím představit za současné konstelace v Poslanecké sněmovně otevřenou spolupráci sociální demokracie například na nějakém vládním projektu s jakoukoliv z vládních stran, tedy včetně Věcí veřejných,“ uvedl Michal Hašek.

Problém vidí především ve „válcování“ opozice koaličními stranami.

„Při tom, co vládní koalice předvádí, jak válcuje sociální demokracii a opozici, jak nám dává do úst roubík při projednávání sociálně citlivých škrtů, to je něco, co fakticky znemožňuje spolupráci s těmito stranami v rámci tohoto volebního období,“ dodal první místopředseda ČSSD.

ČSSD by ovšem podle Haška v případě volebního vítězství mohla vytvořit koalici s lidovci a Stranou zelených, které se podle něj mohou do sněmovny vrátit.

Štěpánka Čechová, Eva Presová, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme