Brazílie 4:1 Jižní Korea

ČSSD nezmění svůj název. Kratší variantu Sociální demokracie ústřední výbor zamítl

Ústřední výkonný výbor sociální demokracie v neděli na svém jednání v Hradci Králové odmítl změnu názvu strany na kratší variantu Sociální demokracie (SD). Na březnovém sjezdu se jím sociální demokraté zabývat nebudou. Novinářům to řekl předseda ČSSD Jan Hamáček.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační snímek | Zdroj: Profimedia

Změna názvu se měla projednávat společně s dalšími změnami stanov. Podle deníku Právo však část členů tento názor odmítla.

Někteří sociální demokraté také připomínají, že zkratku SD v minulosti měla nechvalně proslulá Sicherheitsdienst, zpravodajská služba nacistické strany NSDAP a SS, kterou vedli váleční zločinci, jakými byli Reinhard Heydrich či Ernst Kaltenbrunner.

Sociální demokraté původně plánovali, že se o změně názvu budou bavit na březnovém stranickém sjezdu. „Jedná se o jeden z návrhů do diskuse, která proběhne na nadcházejícím sjezdu ČSSD v Hradci Králové. Je to návrh, který vzešel z pracovní skupiny pro stanovy, kterou vede místopředseda ČSSD Martin Netolický,“ řekl ještě v pátek serveru iROZHLAS.cz mluvčí strany Petr Vurbs.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme