Ať ČSSD nominuje nového předsedu vlády. Přijatelný by byl Zaorálek, říká Babiš

Novým premiérem po Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) by podle předsedy hnutí ANO a vicepremiéra Andreje Babiše mohl být například stávající ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Sám Babiš podle svých slov žádné kroky nyní dělat nebude.

Týniště nad Orlicí (Rychnovsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sjezd ČSSD v Brně - Bohuslav Sobotka a Lubomír Zaorálek | Zdroj: ČTK

„Je to na panu prezidentovi," řekl Babiš v Týništi nad Orlicí, kde se zastavil při cestě po Rychnovsku. Připomněl, že ve středu má s prezidentem Milošem Zemanem schůzku.

„Pokud pan premiér (Sobotka) chce dát demisi, tak nechť dá, nechť ČSSD nominuje nějakého nového předsedu vlády, nevím, pana Zaorálka, a my jsme připraveni jednat, aby ta vláda dovládla," řekl Babiš. Na doplňující dotaz, zda by byl Zaorálek pro něj přijatelný premiér, Babiš odpověděl, že ano. Zdůraznil ale, že to je záležitost ČSSD.

ONLINE: Vláda podá demisi, oznámil Sobotka. Nechce, aby Babiš hrál roli mučedníka

Číst článek

Sobotkovi Babiš vyčetl, že problém "hodil na pana prezidenta". Rozhodnutí Sobotky o podání demise označil za nenormální krok, který podle něj ohrožuje rozpočet, čerpání evropských fondů a navyšování platů.

„Mám pocit, že (Sobotka) udělá všechno proto, aby mě zlikvidoval ve vládě, abych nemohl dokončit mandát, protože jsem podstatně úspěšnější ministr než on," řekl Babiš.

Svůj dnešní celodenní program na Rychnovsku Babiš kvůli Sobotkovu oznámení demise nijak neredukoval. Dopoledne podle mluvčího ANO Vladimíra Vořechovského navštívil Solnici a Kvasiny a rozvíjející se závod Škody Auto v Kvasinách. Dále navštívil solnickou základní školu, rychnovské gymnázium, prodejnu potravin v Rychnově a firmu Federal Mogul v Kostelci nad Orlicí. Program zakončil návštěvou restaurace v Týništi nad Orlicí, kde s hosty besedoval například o EET.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme