ČSSD označila Krejčíře za lháře, má se bránit žalobou

Radovan Krejčíř je podle ČSSD lhář a zbabělec. Vedení sociálních demokratů dnes takto označilo trestně stíhaného podnikatele kvůli jeho tvrzení, že nejsilnější vládní straně půjčil 60 milionů korun. Jestli se mu takové hodnocení nelíbí, ať se brání u soudu na ochranu osobnosti, vyzval Krejčíře místopředseda sociálních demokratů Martin Starec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř | Foto: Policie ČR

Sociální demokraté jsou podle výzvy, kterou hodlají formou inzerátu zveřejnit v denním tisku, přesvědčeni, že podnikatel chtěl svým prohlášením poškodit jejich pověst na veřejnosti.

"Ve svém rozhovoru s redaktorem Mladé Fronty Dnes nehorázně lhal s cílem poškodit pověst ČSSD na veřejnosti. Tohoto jednání se dopustil jako zbabělec vědom si toho, že nemůže být za své pomlouvačné výroky v České republice postižen," prohlásil Starec.

Uprchlý podnikatel, který je teď na Seychelských ostrovech, v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes z 20. října řekl, že v roce 2002 půjčil ČSSD 60 milionů korun. Za to mu sociální demokracie měla pomoci mimo jiné získat státní podnik Čepro.

Krejčíř tvrdil, že peníze v hotovosti předal svému obchodnímu partnerovi Jakubovi Konečnému, který je poté půjčil ČSSD. Konečný Krejčířovi vystavil směnku, jež je splatná v březnu 2006. Druhou směnku prý podepsal Konečnému tehdejší místopředseda ČSSD Stanislav Gross. Krejčíř má údajně originál směnky s Konečným a kopii směnky s Grossem. Konečný je nyní nezvěstný.

"Vedení ČSSD kategoricky prohlašuje, že strana uvedenou částku od ing. Radovana Krejčíře ani od Jakuba Konečného nikdy nežádala, neobdržela a ani ing. Krejčířovi nikdy neslibovala protislužby, jimiž ve svém rozhovoru zdůvodňuje poskytnutí půjčky, respektive její nenávratnost," uvádí se ve výzvě ČSSD.

Martin Hromádka, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme