ČSSD oznámí, zda vyvolá hlasování o nedůvěře vládě

ČSSD se dnes rozhodne, zda vyvolá v Poslanecké sněmovně hlasování o nedůvěře vládě Petra Nečase. Sociální demokraté tak reagují na údajnou korupční aféru na ministerstvu životního prostředí. Kvůli té už rezignoval šéf resortu, občanský demokrat Pavel Drobil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČSSD od rána ve Sněmovně kritizuje práci vlády a postoj ke kauze na ministerstvu životního prostředí. | Foto: Tomáš Adamec

Odvolaný ředitel Státního fondu životního prostředí Libor Michálek Občanskou demokratickou stranu obvinil, že chtěla účelově předražit rekonstrukci pražské čistírny odpadních vod o 3 miliardy korun. Půl miliardy pak údajně mělo jít do pokladny ODS.

Podle poslance ČSSD Michala Haška teď bude záležet, jak se vláda k celé kauze postaví.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslanec Michal Hašek o dalším postupu ČSSD

„My budeme chtít jasně slyšet, kolikrát se sešel premiér s panem Michálkem, na co byl upozorněn. Pokud mu byla sdělena korupce, tak jestli premiér činil některé úkony, jestli podal trestní oznámení nebo dal úkoly ministrovi vnitra nebo bezpečnostním složkám České republiky.“

„A čekáme také, jaké bude pokračování celé mediální kauzy, a na základě toho se sociální demokracie rozhodne, zda ty technicky už sebrané podpisy na hlasování o vyjádření nedůvěry vládě uplatníme, či to bude v následujících dnech,“ prohlásil Hašek.

Pokud se ČSSD rozhodne hlasování vyvolat, může počítat s podporou komunistů. Radiožurnálu to potvrdil šéf jejich sněmovního klubu Pavel Kováčik.

„Samozřejmě. Dokonce jsme byli první, kteří vyzvali od mikrofonu, aby vláda odešla. A každý mechanismus, který tento náš návrh pomůže dovést k nějakému úspěšnějšímu konci, je námi vítán,“ uvedl Kováčik.

Věra Pfeifferová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme