ČSSD podala námitku podjatosti na soud. Její dluh chce odkoupit miliardář Krúpa

ČSSD podala námitku podjatosti na soud, který má rozhodnout o možné exekuci strany. Českému rozhlasu to řekla místopředsedkyně a mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Alena Novotná, který námitku předal k posouzení pražskému Městskému soudu. Důvodem jsou podle strany vyjádření mluvčí soudu pro média.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidový dům v Praze | Foto: Filip Jandourek

Návrh na exekuci sociální demokracie podal bývalý advokát Zdeněk Altner, kterému ČSSD dluží téměř 338 milionů korun za jeho právní služby v případu Lidového domu.

Novotná říká, že o námitce podjatosti rozhodne vyšší soud. Sama odmítá, že by ve sporu někomu stranila.

Přehrát

00:00 / 00:00

ČSSD si stěžuje na podjatost soudu, který má rozhodovat o možné exekuci majetku strany, informuje Veronika Hlaváčová

„Velmi pečlivě se snažím informovat zcela neutrálně a tak, jak se má soud chovat – s respektem k právům obou účastníků,“ ujišťuje.

Podání námitky podjatosti na Obvodní soud pro Prahu 1 potvrdili Českému rozhlasu i právníci ČSSD, kteří se ale k důvodům nechtějí blíže vyjadřovat.

„Advokátní kancelář udělala několik protestních kroků, kterými chrání práva svého klienta, stejně tak jako například pan Altner v dovolání u Nejvyššího soudu podal námitku podjatosti na všechny členy soudu, a obdobně postupovala Česká strana sociálně demokratická, respektive její advokátní kancelář,“ konstatoval mluvčí právníků Jiří Chvojka.

Zdeňka Altnera zastupuje jeho syn Patrik, který označil podanou námitku podjatosti za nezákonnou obstrukci.

Sociální demokracie se splacením dluhu dál vyčkává na rozhodnutí Nejvyššího soudu, kam podala dovolání a žádost o odklad vykonatelnosti rozsudku. Zatím strana hradí dluhy Zdeňka Altnera. Věřitelům zatím vyplatila přes 8 milionů korun.

Server lidovky.cz dnes mezitím přišel s informací, že více než třísetmilionový dluh ČSSD vůči Altnerovi možná odkoupí slovenský miliardář Pavol Krúpa. Za pohledávku chce zaplatit 55 milionů korun, údajně poslal už oficiální žádost.

Altnerův právní zástupce Václav Veselý Českému rozhlasu řekl, že ještě neměl čas se s nabídkou seznámit.

Spor o odměnu za soud o Lidový dům | Foto: Český rozhlas

Veronika Hlaváčová, Jana Klementová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme