ČSSD podala žalobu na Jana Kubiceho

Bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jan Kubice a Policie České republiky čelí žalobě. Podali ji Sociální demokracie a současně i její předseda Jiří Paroubek. Viní je z protiprávního zásahu do volebního boje. Paroubek se ohrazuje proti údajným pomluvám vůči sobě a proti údajnému porušení svých práv zaručených ústavou. Podle Paroubka se trestní oznámení, která ČSSD podala na Kubiceho, dostala pod koberec. Soudní žalobu ale bude muset podle něj někdo brát vážně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Foto: Marián Vojtek

Kubiceho zpráva nebyla pravdivá, nové vyšetřování by proto mělo jasně dokázat její cíl - tedy ovlivnění voleb v roce 2006. S takovou výzvou teď opakovaně přichází sociální demokracie. Už dříve na Jana Kubiceho podal Lidový dům několik trestních oznámení.

Ta se ale podle šéfa strany Jiřího Paroubka dostatečně neřeší. Teď chce být proto ČSSD razantnější, potvrdil bezpečnostní expert strany Jeroným Tejc: "My nechceme, aby se podobný exces opakoval, a nechceme, aby tato kampaň, která by se opakovat mohla, bez jakýchkoliv následků mohla ovlivnit politiku a rozhodování občanů ve volbách."

Jan Kubice v květnu 2006 ve sněmovně řekl, že tehdejší premiér Jiří Paroubek, ministerstvo vnitra a policejní prezident se snaží ovlivnit vyšetřování některých případů. Z uzavřeného jednání poslanců se ale tzv. Kubiceho zpráva dostala na veřejnost jen čtyři dny před volbami do Poslanecké sněmovny. ČSSD proto tvrdí, že ji únik informací ve volbách poškodil.

Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme