ČSSD podává tři ústavní stížnosti. Kvůli škrtům, stavebnímu spoření a nemocenské

Sociální demokraté podají hned tři ústavní stížnosti na zákony, které připravila vláda Petra Nečase i Mirka Topolánka.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka na tiskové konferenci po zasedání ústředního výkonného výboru strany

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka na tiskové konferenci po zasedání ústředního výkonného výboru strany | Foto: Tomáš Adamec

Ještě dnes odesílají do Brna stížnost na zákon z dílny ministerstva práce a sociálních věcí, který obsahuje škrty v sociální oblasti. Další stížnost se týká zákona, který daní státní příspěvek na stavební spoření.

Poslední norma, na kterou si chce ČSSD u Ústavního soudu stěžovat je zrušení karenční lhůty v době nemoci. To zavedla ještě vláda Mirka Topolánka.

Sociální demokraté a komunisté už také oznámili, že příští týden nepodpoří návrh státního rozpočtu, ke kterému dnes poslanci předkládali pozměňovací návrhy.

Hlavně sociální demokraté a komunisté chtějí například přesun peněz na sociální služby, školství nebo také pro Červený kříž. Brát je chtějí například z kapitoly dluhové služby, kde by se měla ušetřit jedna miliarda korun. S tou ale premiér Petr Nečas počítá pro vysoké školství.

Dopolední schůze Sněmovny se ale musela dnes o dvě hodiny zkrátit, protože opoziční poslanci vyrazili podpořit protestní demonstraci na Palackého náměstí.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme