ČSSD potřebuje ve vládě dravé štiky, ne líné kapry, řekl Sobotka

Širší vedení ČSSD dnes hodnotí své dosavadní působení ve vládní koalici. Podle předsedy strany Bohuslava Sobotky musí tým sociální demokracie ve vládě zařadit vyšší rychlost. Sociální demokraté chtějí projednat i změnu volebních řádů před krajskými volbami na podzim příštího roku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

38. sjezd ČSSD v Praze, Bohuslav Sobotka

38. sjezd ČSSD v Praze, Bohuslav Sobotka | Foto: Filip Jandourek

„Chci zvýšit aktivitu a intenzitu práce sociálnědemokratických členů vlády. Sociálnědemokratický tým ve vládě musí zařadit vyšší rychlost, mezi ministry potřebujeme dravé štiky, ne nějaké líné, spokojené kapry,“ tlumočila mluvčí strany Eva Gregorová Sobotkova slova.

Vedení strany se zabývalo i aktuálními tématy, například problémem imigrantů. „Vláda v čele se sociální demokracií pomáhá a chce pomáhat, ale není možné souhlasit se systémem kvót. To je pozice sociální demokracie,“ upřesnila Gregorová.

„Pomáháme finančně, chceme pomáhat primárně v zemích, odkud uprchlíci přicházejí, chceme vést debatu s našimi evropskými partnery o propustnosti schengenské hranice například v oblasti Maďarska, chceme vést debatu o případných vojenských operacích proti pašerákům lidí, proti jednomu z nejhorších druhů organizovaného zločinu,“ doplnil sociálně demokratický ministr vnitra Milan Chovanec.

Zhodnotit své působení v koalici chtějí i ostatní vládní strany. Po pondělním jednání kabinetu se budou zabývat prioritami pro tento rok. Řešit by mohly i otázku superhrubé mzdy nebo zimní údržby silnic.

ČRo, Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme