ČSSD požaduje, aby Nečas odůvodnil misi českých vojáků v Mali

Sociální demokraté tlačí na premiéra Petra Nečase, aby konečně vybral šéfa resortu obrany. Obsazení tohoto postu požadují kvůli účasti českých vojáků na misi v africkém Mali. Jejich vyslání, které by měl odůvodnit právě ministr obrany, se neobejde bez souhlasu obou komor parlamentu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzští vojáci v Mali úspěšně postupují | Zdroj: ČTK

Premiér Petr Nečas ale ještě nového ministra nevybral a vede resort sám, což se sociálním demokratům nelíbí. ČSSD požaduje, aby Nečas misi v Mali co nejrychleji odůvodnil. To se ale na této schůzi zcela určitě nestane, předseda vlády je totiž na dovolené.

Sociální demokracie proto chce, aby byl tento bod na program sněmovny zařazen, až bude Petr Nečas přítomen, a aby návrh nepředkládal nikdo z vicepremiérů.

O další téma druhého týdne schůzce Poslanecké sněmovny se postaraly Věci veřejné, které se chystají podat trestní oznámení na některé členy vlády kvůli porušení loterijního zákona.

Nelíbí se jim, že na interaktivních videoterminálech povoluje ministerstvo financí sázky i ve výši 1000 korun, zatímco norma umožňuje vsadit jen dvě, pět nebo 50 korun.

Věra Pfeifferová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme