ČSSD požaduje sněmovní komisi k případům kolem Jiřího Čunka

Sociální demokracie chce zřídit sněmovní vyšetřovací komisi k případu bývalého vicepremiéra a šéfa KDU-ČSL Jiřího Čunka. Reaguje tak na rozhodnutí pražského Vrchního soudu, který vrátil spor stínové ministryně spravedlnosti ČSSD Marie Benešové a skupiny lidí kolem nejvyšší státní zástupkyně Renáty Vesecké krajskému soudu, a navíc případ odebral jeho dosavadnímu soudci Vojtěchu Ceplovi mladšímu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek a Lubomír Zaorálek | Zdroj: ČTK

Podle místopředsedy sněmovny Lubomíra Zaorálka z ČSSD mohl být soudce Cepl pro někoho nepohodlný: "Je podezření, že ten důvod toho, že byla odňata ta kauza Vojtěchu Ceplovi, je právě v tom, že by tento soudce si mohl předvolat na základě těchto nových zjištění třeba i premiéra Topolánka, náměstka Šnajdra a ptát se jich na to, jak se to celé odehrálo."

Zaorálek mluvil o schůzce dvou mužů - údajně pověřenců předsedy vlády - s ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem. Ti se ho měli snažit přimět k zastavení vyšetřování Čunkova případu. Jedním z mužů měl být náměstek ministra zdravotnictví Marek Šnajdr - ten to ale odmítl.

Pospíšil už dříve schůzku nepopřel, ale angažmá Mirka Topolánka odmítl. K záměru ČSSD zřídit sněmovní vyšetřovací komisi se ministr spravedlnosti nevyjádřil.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY:
Vrchní soud: Cepl nadále nebude rozhodovat v kauze "justiční mafie"
Rozhovor se soudcem Středočeského krajského soudu Vojtěchem Ceplem mladším, rozhodujícím v kauze Marie Benešové, která, mimo jiné, označila naši justici a některé její členy jako zákulisní mafii, o skutečnosti, že každý rozsudek by měl být vysvětlen
Lekce soudce Cepla
Marie Benešová před soudem za výrok o justiční mafii
Vesecká a další představitelé justice žalují Benešovou

Marika Táborská, Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme