ČSSD požaduje sněmovní komisi k případům kolem Jiřího Čunka

Sociální demokracie chce zřídit sněmovní vyšetřovací komisi k případu bývalého vicepremiéra a šéfa KDU-ČSL Jiřího Čunka. Reaguje tak na rozhodnutí pražského Vrchního soudu, který vrátil spor stínové ministryně spravedlnosti ČSSD Marie Benešové a skupiny lidí kolem nejvyšší státní zástupkyně Renáty Vesecké krajskému soudu, a navíc případ odebral jeho dosavadnímu soudci Vojtěchu Ceplovi mladšímu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek a Lubomír Zaorálek | Foto: ČTK

Podle místopředsedy sněmovny Lubomíra Zaorálka z ČSSD mohl být soudce Cepl pro někoho nepohodlný: "Je podezření, že ten důvod toho, že byla odňata ta kauza Vojtěchu Ceplovi, je právě v tom, že by tento soudce si mohl předvolat na základě těchto nových zjištění třeba i premiéra Topolánka, náměstka Šnajdra a ptát se jich na to, jak se to celé odehrálo."

Zaorálek mluvil o schůzce dvou mužů - údajně pověřenců předsedy vlády - s ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem. Ti se ho měli snažit přimět k zastavení vyšetřování Čunkova případu. Jedním z mužů měl být náměstek ministra zdravotnictví Marek Šnajdr - ten to ale odmítl.

Pospíšil už dříve schůzku nepopřel, ale angažmá Mirka Topolánka odmítl. K záměru ČSSD zřídit sněmovní vyšetřovací komisi se ministr spravedlnosti nevyjádřil.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY:
Vrchní soud: Cepl nadále nebude rozhodovat v kauze "justiční mafie"
Rozhovor se soudcem Středočeského krajského soudu Vojtěchem Ceplem mladším, rozhodujícím v kauze Marie Benešové, která, mimo jiné, označila naši justici a některé její členy jako zákulisní mafii, o skutečnosti, že každý rozsudek by měl být vysvětlen
Lekce soudce Cepla
Marie Benešová před soudem za výrok o justiční mafii
Vesecká a další představitelé justice žalují Benešovou

Marika Táborská, Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme