ČSSD pozastavila kvůli údajné korupční aféře členství Choce ve straně

Kamil Choc má kvůli aféře Česká pošta pozastavené členství v ČSSD. Schválila to jednohlasně okresní organizace sociálních demokratů Praha-západ. Choc údajně požádal podnikatele Lukáše Čadka o úplatek tři miliony korun. Peníze měly sloužit k urovnání sporu s Českou poštou.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta (iliustrační foto)

Česká pošta (iliustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

O přerušení členství požádal sám Choc minulý týden. Podle předsedy okresní organizace Petra Seredycze je tato varianta zatím dostačující, vyloučení Choce ze strany není aktuální.

„O celé záležitosti víme málo. Samozřejmě když by tam byly nějaké další doklady o tom, co chtěl udělat, tak asi budeme muset přikročit k nějakému razantnějšímu opatření,“ řekl Seredycz.

Kamil Choc se podle něj nechce ke kauze vyjadřovat, údajně mu to zatím nepovolila policie. Ve středu se bude záležitostí také zabývat krajský výkonný výbor strany.

Informace o údajné korupci při jednání s poštou se v médiích objevily zhruba před dvěma týdny. Úplatek údajně žádal Choc po podnikateli Čadkovi za vyřešení jeho sporu s Českou poštou o 24 milionů korun.

Ve sporu jde o zakázku, kterou Čadkova firma plnila pro Českou poštu v roce 2010. Z obchodu nakonec sešlo, což přivedlo podnikatele ke krachu.

Choc údajně po Čadkovi požadoval tři miliony v hotovosti, dva z nich měly prý jít ČSSD, další přímo ministru vnitra Milanu Chovancovi. Ten již dříve podal v případu trestní oznámení, stejně se zachovala Česká pošta. Věc nyní vyšetřuje policie.

ČRo, Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme