ČSSD předloží svůj zákon o duplicitě poslaneckých náhrad

Poslanci by dnes měli znovu jednat o zrušení stavu, kdy berou náhrady na dopravu a zároveň mají městskou dopravu zdarma. Tentokrát s tímto návrhem přicházejí Sociální demokraté. Tuto situaci už ale vyřešil vládní návrh zákona o snížení mezd ústavních činitelů, který už je v Senátu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Druhá schůze Poslanecké sněmovny

Druhá schůze Poslanecké sněmovny | Foto: Tomáš Adamec

Podle jednoho z autorů návrhu, poslance ČSSD Petra Hulínského, je třeba projednat i tento návrh, protože vládní novelu se chystá levicový Senát sněmovně vrátit.

„V tuto chvíli není zcela zřejmé, zda vládní návrh projde tak, jak je. To znamená, že jakmile bude ve třetím čtení schválený jeden z těchto dvou návrhů, tak druhý už nebude potřeba,“ řekl Hulínský.


Postup sociálních demokratů se nelíbí místopředsedkyni dolní komory parlamentu Kateřině Klasnové z Věcí veřejných.

„Pro tuto chvíli je to naprosto zbytečné, protože teď to má zákon v rukou Senát a ten ovládá Sociální demokracie, takže já pevně věřím, že pokud to myslí vážně, tak tento zákon nebudou nijak zdržovat, aby od 1. ledna mohl vstoupit v platnost,“ uvedla Klasnová.

Igor Maňour, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme