ČSSD přišla v Jihočeském kraji o 15 procent voličů, ztrácí i ODS

ČSSD v Jihočeském kraji přišla od roku 2008 o 15 procent příznivců. Ovšem stávající hejtman za tuto stranu Jiří Zimola, který svůj post obhajuje, má v preferencích výrazný náskok před ostatními kandidáty. Podporuje ho 23 procent lidí. Ukazuje to průzkum společnosti PPM Factum pro Český rozhlas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exkluzivní průzkum pro ČRo | Foto: Michal Jindra

V Jihočeském kraji by ČSSD a ODS aktuálně získaly okolo 19 procent hlasů. Podobný výsledek by dosáhla i KSČM. Pro občanské a sociální demokraty to znamená ztrátu.

„V porovnání s volbami v roce 2008 pozorujeme i v tomto kraji výrazný pokles u dvou nejsilnějších politických stran. ČSSD v porovnání s předchozími volbami ztrácí 15 procentních bodů a ODS 11 procentních bodů,“ říká František Bartoš z ppm factum.

Změna preferencí od předchozích voleb - Jihočeský kraj | Foto: ppm factum

Do výsledků voleb na jihu Čech by aktuálně zásáhla také nová uskupení: TOP 09 a Starostové a Jihočeši 2012. Průzkum zachycuje aktuální volební preference, od kterých se výsledky říjnových voleb mohou i výrazně lišit.

Exkluzivní předvolební průzkum pro Český rozhlas - Jihočeský kraj | Foto: ppm factum

Dotazování proběhlo 19. 8. - 27. 8. na vzorku 1040 osob z Jihočeského kraje starších 18 let, vybraných kvótním výběrem.

Průzkum agentur SC&C a STEM/MARK pro Českou televizi, publikovaný 3. 9., naznačuje, že největší podporu v kraji má ČSSD (27,5 %), následovaná KSČM (19 %) a ODS (13 %).

Předvolební speciál s Martinem Veselovským z Českých Budějovic vysílá Radiožurnál v úterý po 17. hodině. Videopřenos můžete sledovat na našem webu Zprávy.rozhlas.cz.

Přehrát

00:00 / 00:00

Komentátor Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu Petr Nováček rozebírá výsledky předvolebního průzkumu

Metodika práce s výsledky předvolebních výzkumů v krajích

Číst článek

Igor Maňour, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme