ČSSD přispěje v Praze ke změně, říká Sobotka

Předběžný výsledek sociální demokracie ve volbách do pražského zastupitelstva předčil očekávání. Úřadující předseda strany Bohuslav Sobotka se domnívá, že lidé chtějí změnu a ČSSD je její zárukou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Bohuslav Sobotka a kandidát ČSSD na pražkho primátora Jiří Dienstbier ml. (vpravo)

Předseda Bohuslav Sobotka a kandidát ČSSD na pražkho primátora Jiří Dienstbier ml. (vpravo) | Foto: Tomáš Adamec

„Přímý vliv na vládní politiku má výsledek senátních voleb. Nepřímý vliv mají jistě koalice ve velkých městech. Jiří Dienstbier jako lídr naší kandidátky má moji plnou důvěru a věřím, že ČSSD přispěje v Praze ke změně,“ ujišťuje Sobotka.

Zároveň připomíná, že sociální demokracie neuspěla jen v Praze, ale výborných výsledků dosáhla i v Brně, v Ostravě a v celé řadě krajských a okresních měst.

Přehrát

00:00 / 00:00

Statutární místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka reaguje po 18. hodině na volební dění. Ptá se Martina Spěváčková, ze studia Martin Veselovský a Petr Nováček

Předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik slíbil ČSSD podporu senátorských kandidátů ve druhém kole. Sobotka očekává podporu i od ostatních politických stran.

„My se nebráníme žádnému hlasu, který bude směřovat k tomu, aby v Senátu byla jiná většina než v poslanecké sněmovně, aby Senát začal fungovat jako pojistka,“ vysvětluje Sobotka.

Průběžné výsledky senátních voleb můžete sledovat zde a průběžné výsledky komunálních voleb zde.

Petr Nováček, Martin Veselovský, Lucie Maňourová, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme