ČSSD přispěje v Praze ke změně, říká Sobotka

Předběžný výsledek sociální demokracie ve volbách do pražského zastupitelstva předčil očekávání. Úřadující předseda strany Bohuslav Sobotka se domnívá, že lidé chtějí změnu a ČSSD je její zárukou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Bohuslav Sobotka a kandidát ČSSD na pražkho primátora Jiří Dienstbier ml. (vpravo) | Foto: Tomáš Adamec

„Přímý vliv na vládní politiku má výsledek senátních voleb. Nepřímý vliv mají jistě koalice ve velkých městech. Jiří Dienstbier jako lídr naší kandidátky má moji plnou důvěru a věřím, že ČSSD přispěje v Praze ke změně,“ ujišťuje Sobotka.

Zároveň připomíná, že sociální demokracie neuspěla jen v Praze, ale výborných výsledků dosáhla i v Brně, v Ostravě a v celé řadě krajských a okresních měst.

Přehrát

00:00 / 00:00

Statutární místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka reaguje po 18. hodině na volební dění. Ptá se Martina Spěváčková, ze studia Martin Veselovský a Petr Nováček

Předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik slíbil ČSSD podporu senátorských kandidátů ve druhém kole. Sobotka očekává podporu i od ostatních politických stran.

„My se nebráníme žádnému hlasu, který bude směřovat k tomu, aby v Senátu byla jiná většina než v poslanecké sněmovně, aby Senát začal fungovat jako pojistka,“ vysvětluje Sobotka.

Průběžné výsledky senátních voleb můžete sledovat zde a průběžné výsledky komunálních voleb zde.

Petr Nováček, Martin Veselovský, Lucie Maňourová, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme