ČSSD se s advokátem Altnerem na mimosoudním vyrovnání nedohodne

Mimosoudní vyrovnání ČSSD a jejího bývalého právníka nebude. ČSSD nezaplatí 176 miliónů korun, které po ní požaduje advokát Zdeněk Altner. Částku chce jako odměnu za služby při soudním sporu o Lidový dům. Předseda sociální demokracie Jiří Paroubek dnes označil Altnerovy nároky za nepodložené a přemrštěné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidový dům v Hybernské ulici | Foto: Marián Vojtek

Šéf ČSSD Jiří Paroubek připustil, že strana je ochotná Zdeňku Altnerovi nabídnout určitou sumu v rámci mimosoudního narovnání. "Dneska pan Altner prostřednictvím svých advokátů dostává návrh dohody o narovnání. Ví také, jakou částku jsme mu navrhli, která je přiměřená tomu, jaké služby on odvedl. Vyšší částku prostě nedostane," řekl Paroubek.

Radiožurnálu advokát Altner potvrdil, že nabídku od šéfa ČSSD už dostal. Trvá ale na svých původních požadavcích. "Do dnešního dne buďto složí 176 miliónů na účet švýcarské advokátní kanceláře, kterou jsem označil, nebo tedy žádné další jednání o mimosoudním narovnání nepadá v úvahu," upřesnil advokát.

Zdeněk Altner před sedmi lety zastupoval ČSSD ve sporu o Lidový dům v Praze. Od té doby po ní vymáhá honorář. Dlužná částka podle něj ke konci roku přesáhla spolu s úroky a sankcemi 19 miliard korun.

Jana Petrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme