ČSSD se ve sněmovně opět pokusí prosadit zrušení poplatků u lékaře

Sněmovna by se dnes mohla znovu zabývat návrhem sociální demokracie na zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví. Bod už poslanci projednávali včera, nakonec ho ale přerušili. Úřadující lídr ČSSD Bohuslav Sobotka věří, že zákonodárci se dnes k normě vrátí a pošlou ji do druhého čtení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Automat na zdravotnické poplatky. | Foto: Tomáš Adamec

„Tento bod je zařazený v programu a já nevidím důvod, proč bychom se k němu neměli vrátit. Jak KSČM, tak Věci veřejné slibovaly, že podpoří zrušení nebo omezení zdravotnických poplatků. Tak je logické, že spoléháme na to, že tyto dvě strany by měly i po volbách tento návrh podpořit,“ řekl Sobotka.

Podle poslance ODS Marka Šnajdra, který spolu s ministrem zdravotnictví Tomášem Julínkem poplatky zaváděl, nemá norma šanci na úspěch a pro její odmítnutí platí stejné argumenty jako v minulém volebním období.

„Regulační poplatky zcela nepochybně pomohly českému zdravotnictví, pomohly regulovat péči zbytnou a naopak mohly najít miliardy z veřejného zdravotního pojištění na špičkovou, život zachraňující péči. Myslím si, že tyto argumenty stále platí, možná o to víc, že české zdravotnictví je v krizi,“ podotkl Šnajdr.

Věra Pfeifferová, Martina Spěváčková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme