ČSSD si dar od spořitelny vezme, ODS zatím neví

Sociální demokracie stejně jako předtím Koalice oznámila, že přijme od České spořitelny sponzorský dar na volební kampaň ve výši 2,5 milionu korun. Nevidí totiž důvod, proč by měla nabízené peníze odmítnout. Občanská demokratická strana se prý zatím nerozhodla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

spořitelna | Foto: Jan Rosenauer

Podle místopředsedkyně sociálních demokratů Marie Součkové straně v přijetí tohoto sponzorského daru nebrání ani fakt, že vláda ČSSD nedávno Českou spořitelnu privatizovala. "Já si myslím, že to nikterak nebrání naší straně, aby tento dar přijala. Za prvé nebyl nabídnut pouze nám, ale byl nabídnut třem politickým subjektům, demokratickým stranám, za druhé je to transparetní dar, který bude řádně zaúčtován a také vyúčtován."

Jasně se k penězům nabízeným spořitelnou zatím nevyjádřila ODS. Šéf poslaneckého klubu občanských demokratů Vlastimil Tlustý dnes prohlásil, že se oficiálně o této věci zatím nejednalo ani uvnitř strany, ani s Českou spořitelnou. O nabídce peněz prý ví jenom z médií. "My jsme si zatím nic vzít nemohli, protože jsme nic nedostali. Celá ta diskuse, která probíhá, je zajímavá tím, že se diskutuje něco, co ještě nenastalo. Jinými slovy, vyjádříme se, až takovou nabídku ve skutečnosti dostaneme."

Proti daru České spořitelny třem parlamentním stranám protestovali komunisté. Považují to za nepřípustné zasahovaní do volebního boje. Komunisté, kteří jsou klienty spořitelny, prý přejdou k jiným peněžním ústavům.

Milada Richterová, Aleš Heřmánek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme