ČSSD po jednání předsednictva oznámila, že na svůj březnový sjezd pozve prezidenta Zemana

Sociální demokraté pozvou na svůj březnový sjezd prezidenta Miloše Zemana. Po nedělním jednání předsednictva ČSSD to uvedli předseda strany Jan Hamáček a místopředseda Roman Onderka. Někdejší šéf sociální demokracie Zeman byl pozván už na loňský sjezd ČSSD. Přijel tam a promluvil k delegátům. Na sjezd v roce 2017, kde byl do čela ČSSD znovuzvolen tehdejší premiér Bohuslav Sobotka, Zeman naopak pozvánku nedostal.

Hradec Králové Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman na sjezdu ČSSD v roce 2018. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Tuto záležitost jsme doposud neřešili,“ uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček na dotaz, zda Miloš Zeman pozvání přijme. „Je nutno vyčkat na doručení oficiálního pozvání,“ dodal.

Zeman byl členem ČSSD v letech 1992 až 2007. Mezi lety 1993 a 2002 byl dokonce jejím předsedou. Se stranou se ale ve zlém rozešel i kvůli prezidentské volbě, v té době ještě nepřímé, která se konala v roce 2003.

Zeman se tehdy neúspěšně ucházel o prezidentský úřad, ale nehlasovali pro něj ani všichni zákonodárci ČSSD. Zeman je označil za zrádce.

Hamáček má velkou šanci obhájit post předsedy ČSSD, získal nominaci většiny krajů

Číst článek

Sociální demokraté v sobotu uzavřeli krajské konference. V neděli se budou věnovat přípravám sjezdu, který se v Hradci Králové uskuteční na začátku března.

V neděli ráno také jednalo předsednictvo ČSSD, na které navázal ústřední výkonný výbor, tedy široké vedení strany.

ČSSD má v neděli v Hradci mimo jiné potvrdit kandidátku do Evropského parlamentu. Sociální demokracii by měl do voleb vést europoslanec Pavel Poc.

Předchozí konference krajských organizací ČSSD naznačily, že Hamáček má značnou šanci obhájit v březnu funkci předsedy ČSSD. Posbíral totiž nominace do čela menší vládní strany z většiny krajů.

Získal podporu na předsedu od 11 krajských organizací, všech kromě jihomoravské, ústecké a pražské. Delegáti tamních regionálních konferencí do čela sociální demokracie nikoho nenavrhli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme