ČSSD skládalo krajské kandidátky

Sociální demokraté volí kandidáty pro volby do Poslanecké sněmovny. Pražskou kandidátku vede trojice Petra Buzková, Jan Kavan a Stanislav Křeček. Sociální demokraty na Vysočině povede ministr obrany Jaroslav Tvrdík. Lídrem Zlínského kraje byl zvolen Miloš Melčák - současný poradce ministra průmyslu. Liberecký kraj povede poslanec Michal Kraus. Ministra financí Jiřího Rusnoka zvolila do čela kandidátky krajská konference ČSSD v Hradci Králové. Delegáti Pardubického kraje si vybrali poslance Radko Martínka.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Tvrdík

Jaroslav Tvrdík | Foto: Úřad vlády ČR

Sociální demokraty na Vysočině povede do parlamentních voleb současný ministr obrany Jaroslav Tvrdík. Dnes o tom ve Větrném Jeníkově u Humpolce rozhodla krajská konference strany. Tvrdíkův jediný rival, ministr dopravy Jaromír Schling skončil až na čtvrtém místě kandidátky. Jihlavský poslanec a ministr dopravy Jaromír Schling hrál dosud mezi sociálními demokraty na Vysočině první housle. Krajské konferenci, která stanovila definitivní podobu kandidátky s Tvrdíkem v čele, proto předcházely ostré diskuze uvnitř strany. Schling přesto svoji pozici proti třem oktresům z pěti, které se za Tvrdíka postavily, neuhájil. "Rozhodně nemám radost z toho, jak to dopadlo. Jsem přesvědčen, že to není nejlepší zpráva pro voliče. Někteří delegáti zapomněli na to, že prvořadý je zájem sociální demokracie." Jaroslav Tvrdík tato slova odmítl: "Zklamání pochopitelně existuje i po sportovním zápase a jestliže ten sportovní zápas je fér, tak prohra bude prostě chvilku mrzet ale přebolí.

Pražskou kandidátku sociální demokracie pro volby do poslanecké sněmovny vede trojice Petra Buzková, Jan Kavan a Stanislav Křeček. Buzkovou, jedinou kandidátku na lídra, zvolilo 70 procent delegátů. Druhé místo na kandidátce obhájil šéfdiplomat Jan Kavan. Třetí skončil poslanec Stanislav Křeček.

Lídrem kandidátky ČSSD Zlínského kraje pro volby v příštím roce byl v Otrokovicích zvolen Miloš Melčák. Současného poradce ministra průmyslu a obchodu Miroslava Grégra a bývalého poslance podpořilo 48 z 86 delegátů. Na druhém místě kandidátky do voleb půjde Antonín Seďa z Uherskohradišťska. Další dvě pozice obsadili Petr Šulák ze Vsetínska a Josef Smýkal z Kroměřížska. Až desáté místo nakonec zbylo na současnou poslankyni Olgu Sehnalovou, kterou na přední místa kandidátky doporučilo sociálnědemokratické předsednictvo.

Volebním lídrem Libereckého kraje bude za ČSSD poslanec Michal Kraus. Při svém projevu slíbil zahájit volební kampaň 1. ledna 2002. On sám do ní chce investovat 300 tisíc korun. Další tři milióny chce zajistit od sponzorů.

Ministra financí Jiřího Rusnoka zvolila dnes do čela kandidátky pro volby do sněmovny krajská konference ČSSD v Hradci Králové. Na druhé místo nominovali delegáti poslance Evžena Snítilého z Náchodska a na třetí místo poslankyni Hanu Orgoníkovou z Rychnovska. Ministra financí, podporovaného okresními organizacemi na Náchodsku, Trutnovsku a Jičínsku, zvolili delegáti lídrem v prvním kole, když se kandidatury na tuto pozici vzdala Orgoníková. O dalším pořadí rozhodly preferenční hlasy.

Poslance Radko Martínka potvrdila nominační konference ČSSD v Pardubickém kraji na místo lídra kandidátky pro parlamentní volby v příštím roce. Druhé místo patří předsedovi krajské organizace Miroslavu Váňovi. Na třetí příčku vynesly, z původně devátého místa, preferenční hlasy místopředsedu sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost Miloše Titze. Poslanec a člen mediální komise Miloslav Kučera z kandidátky odstoupil.

Markéta Kaclová, Petros Martakidis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme