ČSSD splatila další dluh za právníka Zdeňka Altnera

ČSSD dnes splatila další dluh bývalého advokáta Zdeňka Altnera. Strana poslala skoro čtvrt milionu korun Městskému soudu v Praze. Českému rozhlasu to řekl zástupce právníků sociální demokracie Jiří Chvojka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidový dům v Praze | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Celkově již ČSSD uhradila 9,2 milionu korun, čímž snížila původní jistinu, původní požadavek pana Altnera 18,5 milionu korun. Takto budeme dále hradit. V tuto chvíli evidujeme pohledávky za zhruba 25 milionů korun. Tak, jak budou nabývat právní moci, tak je budeme hradit,“ uvedl Chvojka.

Jde o jedenáctý splacený exekuční příkaz. Zatím jich ČSSD dostala od věřitelů Zdeňka Altnera 20 za celkem 25 milionů korun.

Zdeněk Altner už dříve řekl, že ho do dluhové pasti dostala sociální demokracie. Na ČSSD podal návrh na exekuci, o kterém má rozhodnout Obvodní soud pro Prahu 1. Strana na něj podala námitku podjatosti, o které musí rozhodnout vyšší soud.

Podle pravomocného rozsudku má bývalý advokát dostat od ČSSD 338 milionů korun za zastupování ve sporu o Lidový dům. Strana chce počkat na stanovisko Nejvyššího soudu, kam poslala i žádost o odklad vykonatelnosti rozsudku.

Spor o odměnu za soud o Lidový dům | Foto: Český rozhlas

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme