ČSSD trvá na jasné hranici alkoholu v krvi brané za přestupek

Sociální demokraté chtějí, aby policie jasně řekla, jakou hranici alkoholu v krvi považuje za přestupek. Podle bezpečnostního experta strany Jeronýma Tejce v praxi policisté nepostihují řidiče, kteří mají v krvi méně než patnáct setin promile alkoholu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeroným Tejc (ČSSD) | Foto: www.tejc.cz

"V právním státě by bylo dobré, aby se k věci vyjádřil policejní prezident. Měl by k tomu stanovit metodický pokyn," podotkl Tejc.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jeroným Tejc byl hostem pořadu Stalo se dnes.

V praxi podle něj dochází k tomu, že s ohledem na odchylky měření, není přesnost 0,15 promile v podstatě zaručena.

"Proto většina těchto přestupků nebo téměř sto procent jsou podle mých informací odkládány. Myslím si, že proto by měl policejní prezident sdělit, jak v takových případech bude postupováno. Rozhodně musíme postihovat více ty, kteří požijí více alkoholu," řekl Tejc.

Zvláště by pak postihoval ty řidiče, kteří požijí více než jedno promile. "Které je nyní bráno za trestný čin," dodal bezpečnostní expert ČSSD.

Od 1. ledna se musí řidiči podrobit dechové zkoušce při každé silniční kontrole. Dopravní policisté tak chtějí předejít vysokému počtu nehod pod vlivem alkoholu. Za odmítnutí dechové zkoušky hrozí vysoké sankce - pokuta až 50 tisíc korun a zákaz řízení až na dva roky.

Petr Medek, Alice Kottová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme