ČSSD v sobotu rozhodne o osudu Paroubkovy vlády

Ústřední výkonný výbor sociální demokracie bude v sobotu schvalovat dohodu ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU o vytvoření nové vlády v čele s Jiřím Paroubkem. Pokud by ji tento stranický orgán sociální demokracie odmítl, všechna jednání o novém kabinetu by opět zkrachovala. Radiožurnál proto zjišťoval, jaká je nálada mezi krajskými delegáty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Vícha hovoří s novináři | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Především z řad některých poslanců jsou sice slyšet i nesouhlasné reakce kritizující hlavně podobu vznikajícího kabinetu, zdá se ale, že většina delegátů zvedne ruku pro nejnovější dohodu stran bývalé koalice. Někteří ovšem s výhradami, jako například šéf krajské organizace na Vysočině Zdeněk Chlád.

"Ta dohoda samozřejmě není ideální, ale je mnohem přijatelnější než ta, která byla připravena minulý týden ze středy na čtvrtek; neviděl bych v tom zítra snad až takový problém."

Také předsednictvo jihomoravské organizace ČSSD se dnes ráno na mimořádném jednání dohodlo, že bude hlasovat pro koaliční dohodu. Předseda krajského výboru Václav Božek by ovšem přivítal co nejmenší změny v kabinetu. "Nemáme žádné výhrady, nicméně bychom asi uvítali, kdyby změny ve složení vlády byly minimální."

Všichni předsedové krajských výborů, které Radiožurnál oslovil, doufají, že sobotním hlasováním Ústředního výkonného výboru definitivně skončí tři měsíce trvající vládní krize. Pokud ÚVV vznik staronové koaliční vlády schválí, hned v pondělí pojede Stanislav Gross za prezidentem a podá demisi svého kabinetu. Václav Klaus pak okamžitě jmenuje nového premiéra.

Marika Táborská, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme