ČSSD vede exekuci proti advokátu Altnerovi. Koupila jeden z jeho dluhů

Sociální demokraté vyrazili do protiútoku ve sporu s advokátem Zdeňkem Altnerem. Jak zjistil Český rozhlas, ČSSD překoupila před pár dny jeden z jeho dluhů a vede proti němu exekuci. Podle mediálního zástupce právníků strany Jiřího Chvojky se tím dostanou vůči Altnerovi do výhodnější pozice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidový dům v Praze | Foto: Filip Jandourek

„Sociální demokracie se stala věřitelem pana Altnera a vede proti panu Altnerovi exekuci. ČSSD se dostala vůči Altnerovi do výhodnější pozice,“ oznámil mediální zástupce právníků ČSSD Jiří Chvojka.

Poté, co pražský městský soud v březnu rozhodl, že ČSSD musí Altnerovi zaplatit víc než tři sta milionů korun, se přihlásilo hned 18 věřitelů, kterým Altner dlužil peníze.

Po sociální demokracii chtěli, aby při výplatě peněz nejprve uhradila dluhy. Strana zaplatila dvanácti z nich zhruba deset milionů korun. Pak ale Nejvyšší soud vyhověl námitkám největší vládní strany a začátkem června odložil vykonatelnost původního rozhodnutí. Strana proto s úhradou dalších dluhů přestala.

Zmíněná pěti milionová pohledávka, kterou koupila od právníka Jana Vondráčka, je tak zatím poslední, kterou se strana rozhodla řešit. Podle Altnerova advokáta Václava Veselého by ale krok sociálních demokratů neměl mít na další soudní řízení žádný zásadní vliv.

„Je to jenom dílčí pohledávka, kterou si pravděpodobně započítají. Pro nás to nemá žádný vliv,“ tvrdí Veselý.

S advokátem Zdeňkem Altnerem se sociální demokraté soudí už několik let o odměnu za zastupování ve sporu o Lidový dům. Městský soud v Praze dal letos v březnu Altnerovi za pravdu a přikázal ČSSD zaplatit 337 milionů korun. Nejvyšší soud ale před pár dny výkon rozhodnutí pozastavil.

Spor o odměnu za soud o Lidový dům - Zdeněk Altner, Václav Halbich aj. | Foto: Český rozhlas

Marie Bastlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme