Ústecká ČSSD vypověděla krajskou koalici s KSČM a SPO-SPD. Důvodem jsou programové priority

Sociální demokraté zvolení do zastupitelstva Ústeckého kraje v pondělí vypověděli koaliční smlouvu. Koalici doposud tvořili spolu s komunisty a SPO-SPD. Důvodem je podle ČSSD dlouhodobé nenaplňování některých programových priorit obsažených v koaliční smlouvě. V pondělí to uvedl předseda klubu zastupitelů ČSSD v Ústeckém kraji Martin Klika. Hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM) uvedl, že je prostor pro další jednání.

Ústí nad Labem Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Případ dopravní nehody náměstka hejtmana Ústeckého kraje Martina Kliky (ČSSD) je promlčený

Předseda klubu zastupitelů ČSSD a dosavadní první náměstek hejtmana v Ústeckém kraji Martin Klika | Foto: Karel Pešek | Zdroj: MAFRA/Profimedia

Přestože se podle prohlášení ČSSD konalo několik koaličních jednání na úrovni všech koaličních partnerů a bylo dosaženo shody, tak tu neakceptovalo několik jedinců z klubu zastupitelů zvolených za KSČM. Koalice doposud měla z 55 hlasů těsnou nadpoloviční většinu 28 mandátů. Hejtmanem je Oldřich Bubeníček z KSČM.

Sjezd ČSSD skončil. Strana se v manifestu vymezila proti ‚hnutím na jedno použití'

Číst článek

Koaliční klub ČSSD je podle svých zástupců připraven nadále hledat řešení pro úspěšné dokončení volebního období, které začalo v roce 2016 a skončí v roce 2020.

Sociální demokraté spolu s komunisty vládli v Ústeckém kraji už v předcházejícím volebním období. V krajských volbách v roce 2016 zvítězilo hnutí ANO, které získalo 20 mandátů, KSČM třináct, ČSSD deset, ODS sedm a koalice SPO-SPD pět.

Spor mezi KSČM a ČSSD se týká personálního auditu na krajském úřadu. „Chtěli jsme důkladněji implementovat doporučení ohledně vykonaného personálního auditu,“ sdělil předseda KVV ČSSD Ústeckého kraje Miroslav Andrt.

Vypovězením koaliční smlouvy se podle něj zatím nic nemění ve vedení kraje či fungování krajského úřadu. „Zatím nikdo nerezignuje na své pozice,“ uvedl Andrt.

„Myslím, že je stále možnost jednat,“ sdělil hejtman. „Ohledně personálního auditu jsem svým kolegům doporučil, aby se sešlo všech 28 koaličních zastupitelů a konkrétně bychom se o něm pobavili,“ uvedl. Další zasedání krajského zastupitelstva bude koncem dubna, podle hejtmana je tak dost velký prostor, aby koaliční zastupitelé ještě o celé situaci jednali.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme