ČSSD vyšle do boje o hejtmanská křesla čtyři nové tváře

Sociální demokraté nasadí do boje o vedení krajů čtyři nové tváře. Mezi nimi i jednu ženu. Na hejtmanku Libereckého kraje bude kandidovat Lenka Kadlecová. Nového šéfa by měl mít podle ČSSD i Pardubický, Olomoucký nebo Moravskoslezský kraj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Sobotka (ČSSD) | Foto: Filip Jandourek

Předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka tvrdí, že změny na kandidátkách souvisí s generační obměnou a snahou dát příležitost mladým lidem. Sobotka ale vítá, že mandát neobhajuje hejtman Moravskoslezkého kraje Jaroslav Palas, který musel v minulosti vysvětlovat své majetkové poměry.

„Já osobně jsem uvítal, že se Jaroslav Palas rozhodl neobhajovat pozici hetmana. Pro nás je hodně důležité hodnocení hejtmanů i mezi občany a jestliže kandidujeme znovu ve většině regionů současné úspěšné hejtmany, tak to souvisí také s tím, že se jim podařilo splnit sociálnědemokratický program. Ne všem hejtmanům se to tak dobře dařilo a někteří z nich už nekandidují,“ řekl Sobotka.

Jaroslav Palas čelil v uplynulých letech otázkám, kde vzal peníze na rodinný penzion v Jeseníkách. Tvrdil, že si na investici za desítky milionů korun v chráněné oblasti poctivě vydělal.

Igor Maňour, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme