ČSSD vyzvala poslance Melčáka a Pohanku, aby se vzdali mandátu

Sociální demokraté dnes vyzvali poslance Miloše Melčáka a Michala Pohanku, aby se neprodleně vzdali poslaneckého mandátu. Po jednání poslaneckého klubu ČSSD to oznámil jeho předseda Michal Hašek. Měli by tak podle Haška učinit ještě dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M.Melčák, M. Pohanka a M. Topolánek | Foto: ČTK

"Věříme, že pánové uváží to, že tyto poslanecké mandáty nejsou jejich osobním vlastnictvím, znovu opakuji, že byli zvoleni za sociální demokracii, a že umožní, aby v pátek jejich náhradníci, kteří nastoupí do sněmovny po jejich případné rezignaci, mohli hlasovat o důvěře vládě v souladu s volebním programem sociální demokracie a v souladu se závazky, které jsme voličům dali," řekl šéf poslanců ČSSD Michal Hašek.

Oba poslanci včera oznámili, že umožní vládě ODS, lidovců a zelených získat důvěru. Michal Pohanka už také požádal o ukončení členství v sociální demokracii. Dopis poslal brněnské organizaci. Pohanka loni v říjnu vystoupil z poslaneckého klubu ČSSD, Melčák ho následoval v prosinci.

Sociální demokracie dnes také prohlásila, že dnešní mimořádná schůze sněmovny, na které mělo dojít k převolbě jejího předsedy Miloslava Vlčka, je už zbytečná. Podle očekávání tedy neprošel její program.

Marika Táborská, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme