ČSSD vyzývá ODS k memorandu o slušné předvolební kampani

Předseda České strany sociálně demokratické Jiří Paroubek se obrátil na Občanskou demokratickou stranu s výzvou, aby se předvolební kampaň k podzimnímu předčasnému hlasování o nové sestavě v Poslanecké sněmovně vedla slušně. Předseda ODS Mirek Topolánek v reakci prohlásil, že žádné memorandum není potřeba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předvolební mítink ČSSD v Příbrami | Foto: Zdeněk Hejkrlík

Memorandum by mělo zabránit narušování předvolebních mítinků a také fyzickým útokům na jednotlivé kandidáty. Mirek Topolánek ale soudí, že ke slušně vedené kampani nepotřebujeme dvoustranné smlouvy.

Jak známo, posledním případem byl incident v jihomoravských Hustopečích, kde čtyři útočníci házeli na Mirka Topolánka vajíčka a údajně i kameny. Předsedovi ODS způsobili tržnou ránu na čele.

Údajní pachatelé se už přihlásili policii a na pražském oddělení v Kongresové ulici je vyslechli břeclavští policisté, kteří případ vyšetřují. Výslechu byla přítomná právní zástupkyně přihlásivších se mužů Klára Samková.

Muži po výslechu uvedli, že nebyli obviněni. Policie o nich zatím mluví jako o svědcích, je však pravděpodobné, že to jsou přímí útočníci. Spekuluje se o tom, že nejednali jen z vlastní vůle, ale že se s nimi za finanční úplatu někdo dohodl, aby útok na Topolánka provedli.

Muži, kteří údajně napadli předsedu ODS | Foto: ČTK

Politolog Jiří Pehe k cele situaci uvedl, že návrh Jiřího Paroubka je předvolební gesto a nemůže zamezit nejrůznějším útokům. V pořadu Radiožurnálu Stalo se dnes souhlasil s postojem Mirka Topolánka, že to nemá velký smysl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Politolog Jiří Pehe v pořadu Radiožurnálu Stalo se dnes o předvolební kampani

Přečtěte si také:
Mirek Topolánek odmítá policejní ochranu mítinků
Útok na Mirka Topolánka si podle policie zřejmě nikdo neobjednal
Policie zná identitu dvou útočníků na expremiéra Topolánka
Šéfa ODS zranili v Hustopečích kamenem neznámí mladíci

Jan Richter, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme