ČSSD vyzývá Topolánka, aby zrušením daňové výhody u stravenek netrestal občany

Sociální demokraté vyzvali premiéra Mirka Topolánka, aby zrušením daňového zvýhodnění stravenek netrestal občany. Premiér totiž spolu se svým stranickým kolegou Michalem Doktorem chce předložit novelu, která daňové zvýhodnění stravenek ruší. Mirek Topolánek také odmítl podezření, že zachování této výhody v reformě veřejných financí bylo výsledkem korupce.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oběd

oběd | Foto: Jan Rosenauer

Místopředseda poslaneckého klubu ČSSD David Rath k tomu řekl: "Vyzýváme premiéra Mirka Topolánka, aby netrestal lidi, kteří za nic nemohou, ale udělal si pořádek ve svém okolí. Když už tedy nechce odstoupit."

O zrušení daňového zvýhodnění stravenek by mohli poslanci rozhodovat během několika týdnů. Premiér návrh předloží do konce ledna. Topolánek tak reagoval na zjištění České televize, podle které bylo zachování této výhody výsledkem korupce.

Podle televizní reportáže si firma Sodexho Pass, která prodává zaměstnanecké stravenky, ve smlouvě údajně objednala u zprostředkovatelské agentury No comment! zachování výhodné daňové výjimky právě pro stravenky. Majitel agentury má mít kontakty na přítele premiéra Marka Dalíka. Předseda vlády tyto informace vyvrací. Na tvrzení novinářů podá Radě České televize stížnost.

Premiéra Topolánka v souvislosti s kauzou kritizoval i předseda opozičních sociálních demokratů Jiří Paroubek. Topolánek by měl podle něj buď všechno vysvětlit, nebo odstoupit.

Martina Lustigová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme