ČSSD: Zastavení dopravních staveb připraví tisíce lidí o práci

Zastavení výstavby v dopravě připraví o práci až dvacet tisíc lidí. Varoval před tím lídr sociální demokracie Bohuslav Sobotka. Ministerstvo dopravy totiž plánuje přibližně v polovině srpna zveřejnit seznam zřejmě jednapadesáti staveb, které se pro nedostatek peněz zastaví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka na tiskové konferenci po zasedání ústředního výkonného výboru strany | Foto: Tomáš Adamec

Návrh rozpočtu pro rok 2011 totiž podle ministra Víta Bárty znamená faktický pokles výdajů asi o čtyřicet procent. Podle Sobotky ale takové opatření nepřinese nic ani státnímu rozpočtu.

„Pokud přijde až dvacet tisíc lidí o práci v důsledku škrtů vlády Petra Nečase, bude to také znamenat ovšem výpadek příjmů státu. Přestanou se platit odvody na sociální a zdravotní pojištění. Nebude se platit daň ze závislé činnosti,“ upozornil Sobotka.

Také firmy podle něj odvedou menší daň z příjmů právnických osob. „Protože budou mít menší obrat a také menší míru zisku. Logicky to povede k tomu, že tyto škrty nejenom že utlumí hospodářský růst a zvýší nezaměstnanost, ale škrty v oblasti dopravních staveb zpětně také výrazným způsobem sníží příjmy státního rozpočtu,“ dodal lídr ČSSD.

Veronika Malá, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme