ČSSD zatím nerozhodla o kandidátu na zástupce šéfa diplomacie

Sociální demokracie dnes nerozhodla, koho navrhne na post prvního náměstka ministra zahraničí. Přestože grémium strany mělo o kandidátovi informovat dnes, podle mluvčí ČSSD Lucie Orgoníkové tuto záležitost odložilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Laštůvka a Jan Kavan | Zdroj: ČTK

Termín příštího zasedání grémia nebyl podle mluvčí zatím stanoven, ale vzhledem k tomu, že ho tvoří jen 8 lidí, může se sejít prakticky kdykoli: "Politické grémium sociální demokracie dnes nerozhodlo o osobě prvního náměstka ministra zahraničí a toto rozhodnutí bude ponecháno na některé z příštích grémií," řekla Radiožurnálu Orgoníková.

Poslanci ČSSD Laštůvka a Kavan dali najevo, že osoba prvního náměstka je pro ně klíčová a spojují s tím i svoji podporu vládě. Spekuluje se, že post by mohl obsadit buď současný velvyslanec v Rusku Bašta anebo ředitel sekretariátu šéfa Sněmovny Prokeš.

Dohodu, podle které se prvním Svobodovým náměstkem stane člověk navržený ČSSD, uzavřel lidovecký ministr s premiérem Paroubkem v úterý.

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme