ČSSD zavedla bodovací systém pro uchazeče o místa na kandidátkách

Uchazeči o místa na kandidátkách ČSSD budou nově posuzováni podle bodovacího systému. Vypracoval ho šéf poslanců ČSSD Michal Kraus a kandidáti budou hodnoceni ve třech oblastech: podle výsledků dosavadní práce, odbornosti a také zkušeností z politického života.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Sobotka a Stanislav Gross | Zdroj: ČTK

Předseda sociální demokracie Stanislav Gross upozornil, že nominační řád bude mít jen doporučující charakter: "Je to jakýsi soubor kritérií, který je jakýmsi minimem, aby se člověk ze sociální demokracie mohl o kandidaturu vůbec ucházet. Pak dojde k individuálnímu posuzování, kdo z těch kandidátů splňuje těch kritérií více, kdo je kvalitnější, kdo pro budoucnost sociální demokracie a České republiky může udělat více."

Ovšem ne všichni sociální demokraté jsou novým způsobem hodnocení kandidátů nadšeni. Například podle prvního místopředsedy strany a ministra financí Bohuslava Sobotky by rozhodující vliv na výběr kandidátů měl mít výsledek primárních voleb.

O lídrech v jednotlivých krajích se má definitivně rozhodnout na podzim. Hlavním kandidátem na předsedu vlády bude stávající premiér Jiří Paroubek. Předseda strany Stanislav Gross má zájem kandidovat v mateřském Středočeském kraji, ale i o jeho nominaci rozhodnou členové ČSSD až za několik týdnů.

Lucie Husárová 1, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme