ČSTV musí předělat návrh žaloby na bývalého šéfa Sazky Hušáka

Český svaz tělesné výchovy nemůže díky žalobě na Aleše Hušáka získat zhruba miliardu korun. Až tolik by prý od bývalého šéfa Sazky dostal v případě, že by uspěl s původním návrhem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleš Hušák končí v představenstvu Sazky, chce se věnovat novým výzvám

Aleš Hušák končí v představenstvu Sazky, chce se věnovat novým výzvám | Zdroj: ČTK

Místo toho získá ČSTV maximálně desítky až stovky miliónů, když soud uzná žalobou na poškozování dobrého jména sportu.

„Nemůžeme využít žalobu, která byla možná nejjednodušší a která je jednoznačně čitelná a průkazná. To znamená žalobu na předsedu představenstva, který porušil své povinnosti v rámci obchodního zákoníku, protože už nejsme aktivně legitimováni,“ vysvětluje předseda ČSTV Miroslav Jansta.

Sazka byla prodána novému vlastníkovi, ČSTV zbyly jenom prázdné akcie. „ My už nemáme právní vztah, takže to nemůžeme podávat,“ doplňuje.

Žaloba již nemůže být vedena tak, že by se šéf Sazky nedržel správného hospodaření a připravil akcionáře o zisk. Změní se na poškozování dobrého jména sportu. V případě úspěchu by ČSTV získal o mnoho set milionů méně.

ČSTV také podal k Vrchnímu státnímu zastupitelství trestní oznámení na bývalé vedení Sazky.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme